ZAFER BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN!

98 yıl önce bugün on binlerce Türk evladı zafere ulaşmak için mücadele verdi. Bu mücadelenin bu topraklarda yaşayan herkes tarafından unutmayacağını bilerek adım adım zafere koştular. Onlar ki Anadolu'yu bizlere vatan yaparken Atalarımız Ertuğrul'a Alparslan'a Fatih'e Kanuniye ihanet edenlerden olmamak için, hiçe saydığı onurunu kurtarmak için, bayrağımız için can verdiler.
 
30 Ağustos'ta zafere giden yolda "Yarım saat içinde bu tepeyi alacağım.Verdiğim sözü tutamadan yaşayamam" diyerek kararını uygulayan Albay Reşat Çiğiltepe'nin henüz naaşı soğumadan onun emirlerini yerine getiren bir neslin evladıyız.
Biz 30 Ağustos'ta vatan toprağının Yunan işgal ve mezaliminden kurtuluşunu, diğer düşmanların" geldikleri gibi gidecekler"i günün biletini kesişimizi, Çanakkale'den doğan Sakarya'da doğrulan Dumlupınar'da şahlanan iradeyi kutluyoruz. Gözümüzün başka hiçbir tepeyi göremeyeceği şekilde biz her 30 Ağustos'ta yüzümüzü Seyirtepe'ye, Aslantepe'ye,Tınaztepe'ye Belentepeye dönüyor.
Başta başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları İsmet İnönü Fevzi Çakmak olmak üzere İbrahim Çolak, Reşat Çiğiltepe'yi Ahmet Naci Tınaz'ı, Ahmet Naci Eldeniz'i, Mürsel Bakü'yü, Yakup Şevki Subaşı'nı Hüseyin Hüsnü Emir Erkileti, Kazım İnancı Kamil Usta ,Seyfi Çavuş, Muhsin Talat, Hamdi Vasıf ve adını sayamadığımız bu topraklar için, bu vatan ve bayrak için canını feda eden isimsiz kahramanlarımızı anıyoruz. Ama en çok daha nicesinin "milletinin kurtuluşuna lazım" olan silahlarla kaçtığı günlerde savaşan "meçhul askerleri" saygıyla ve rahmetle anarken 30 Ağustos'ta Cumhuriyet Ordusunu, Cumhuriyet Donanmasını ve Tayyare bayramını ve Zafer Bayramımızı kutluyoruz.
 
Sağlık Hizmetleri Sendikası (SAHİM-SEN) olarak, bir kez daha bu vatan toprakları için canını feda eden şehitlerimizi bu vatanı bize emanet eden Gazi Mustafa Kemal Paşa ve silah arkadaşlarını rahmetle, gazilerimizi saygıyla anıyoruz. Bu vatan kolay kazanılmadı.
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!
30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

SAHİM-SEN GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU