COVİD19 salgını sürecinde ağır engelli yakını olan çalışanlara idari izin verilmeli-imza kampanyası

COVİD19 enfeksiyonunda, ağır engelli olanlar yüksek risk grubundalar. Ağır engelli yakını olan çalışanların işe gidip gelirken ya da çalışma ortamlarında, enfeksiyonu alıp evlerine taşımaları mümkün.

Bizler ağır engelli yakını olan çalışanlar olarak çok endişeliyiz. Cumhurbaşkanımızın esnek çalışmaya geçiş kararından memnuniyet duyuyoruz. Kurumların esnek çalışma olanağı tanımasında, ağır engelli yakını olan çalışanları gözetmesini bekliyoruz. 

Sağlık çalışanlarından, TSK da çalışan engelli yakını olanlardan, tüm özel ve kamu çalışanlarından çok sayıda bildirim alıyoruz. Anne ve babalar, idari izin taleplerini dile getiremiyor bile. Endişemiz çok yüksek. 

Enfeksiyon riskini azaltmaya ve önlemeye çalışan Devletimiz, bu konuyu da dikkate alacaktır.

Ne yazık ki bu sorunu yaşayan binlerce çalışan var. Kampanya sayfasını açıp bakan 10 bine yakın kişi varken, imza sayısı bu sayının onda biri. Lütfen imza atmakla, kendinize bir zarar geleceğini düşünmeyiniz. Bir imza, ağır engelli yakını olanlara yönelik bir önlemin alınması için Sayın Bakanlarımıza, Cumhurbaşkanımıza bir çağrı olacaktır.

Lütfen destekleyiniz.

 

https://www.change.org/p/aile-%C3%A7al%C4%B1%C5%9Fma-ve-sosyal-hizmetler-bakan%C4%B1-zehrazumruts-bak%C4%B1ma-ihtiyac%C4%B1-olan-yak%C4%B1n%C4%B1-olan-%C3%A7al%C4%B1%C5%9Fanlar-i%C3%A7in-%C3%A7al%C4%B1%C5%9Fma-%C5%9Fartlar%C4%B1-kolayla%C5%9Ft%C4%B1r%C4%B1ls%C4%B1n/u/26106713?fbclid=IwAR1P5f3EF-w6gY-bhM0IdnoGlVSaUTkH7wQReQooBG0aQUUgFndMEeIjUIc